Nieuwe burgemeester van Nissewaard
Waarnemend burgemeester Cor Lamers gaat begin 2027 Nissewaard verlaten. Daarom zoekt gemeente Nissewaard een nieuwe burgemeester.
De gemeenteraad heeft tijdens de raadsvergadering van donderdag 9 juli(Verwijst naar een externe website) de profielschets(Verwijst naar een externe website) voor de nieuwe burgemeester vastgesteld. Een profielschets beschrijft welke kwaliteiten, ervaring en eigenschappen belangrijk zijn voor de invulling van de functie van burgemeester. Ook geeft de profielschets een beeld van wat Nissewaard te bieden heeft en welke uitdagingen en kansen er liggen voor de nieuwe burgemeester.
De profielschets is tot stand gekomen met de inbreng van inwoners, ondernemers, maatschappelijke organisaties en de vertrouwenscommissie van de gemeenteraad. Via een vragenlijst en gesprekken konden zij aangeven welke eigenschappen en aandachtspunten zij belangrijk vinden voor de nieuwe burgemeester van Nissewaard.
Voor het burgemeesterschap van gemeente Nissewaard hebben 11 kandidaten hun belangstelling kenbaar gemaakt bij Wouter Kolff, commissaris van de Koning in Zuid-Holland.
We gaan in 14 stappen naar een nieuwe burgemeester. Bekijk hieronder hoever we zijn in het proces.
Nissewaard zoekt nieuwe burgemeester
Huib Lubbers - voorzitter stichting BIZ Stadscentrum Spijkenisse: Nissewaard is een beetje een verborgen parel.
Mirjam Visscher - gemeentesecretaris: Veel groen. We hebben veel water. We hebben een stedelijke kern. Maar we hebben ook een mooi platteland met hele karakteristieke kernen.
Bernard Tebrugge - vice-voorzitter van de gemeenteraad: Je kunt terug naar de geschiedenis, Abbenbroek, Geervliet, Heenvliet, Hekelingen, Zuidland, Simonshaven.
Een nog mooier als de ander, en in Spijkenisse, de grote stad.
Mirjam Visscher: Heeft een burgemeester nodig die denk ik allereerst de diversiteit omarmt van deze mooie gemeente.
Bernard Tebrugge: En die heel erg graag contact zoekt met mensen. Een verbinder.
Jan Willem Mijnans - voorzitter vertrouwenscommissie: Als een burgemeester ergens binnenkomt, ja, dat straalt altijd toch een bepaalde persoonlijkheid uit.
Huib Lubbers: Het is een eiland en ik denk dat het ook een eilandcultuur kent, waardoor de mensen elkaar allemaal goed kennen.
Bertus van Kranenburg - inwoner wijkcentrum De Hoek: Veel variëteit en veel nieuwbouw.
Sarah Lemmen - student Journalistiek: Het heel erg voelt als thuiskomen.
Bernard Tebrugge: Het havengebied waar heel veel mensen ook werkzaam zijn.
Mirjam Visscher: Waar ik op hoop is een burgemeester die de discussies goed kan leiden.
Rob Pieters - initiatiefnemer outdoor (Thai)boxen: Zorg dat je onder de mensen bent. Dat vind ik wel één van de belangrijkste factoren.
Sunehri - lid van de kindergemeenteraad: Ook gewoon aan de mensen moet denken, speciaal ook voor kinderen.
Jan Willem Mijnans: maar die ook een burgervader of -moeder is.
Huib Lubbers: Ik denk dat de gemeente Nissewaard een mooie plek is om burgemeester van te worden.
Sunehri: Ik ben trots ook gewoon op de gemeente.
Jan Willem Mijnans: Het heeft echt een meerwaarde om burgemeester in Nissewaard te mogen zijn.
Maak het jouw Nissewaard.
In 14 stappen naar een nieuwe burgemeester
-
Stap 14: Beëdiging en installatie
Status: Toekomstig Opvolgingsnummer: 14De nieuwe burgemeester wordt in een openbare raadsvergadering beëdigd en geïnstalleerd door de commissaris van de Koning.
Vragen?
Heb je nog vragen over de procedure? Dan kun je deze mailen naar griffie@nissewaard.nl(Verwijst naar een e-mailadres).