Arbeidsmarktregio Rijnmond krijgt subsidie voor hulp aan kwetsbare mensen

Arbeidsmarktregio Rijnmond krijgt € 2.291.285 subsidie van het Europees Sociaal Fonds (ESF). De subsidie is voor de periode van 1 januari 2024 tot en met 31 december 2025. De staatssecretaris Participatie en Integratie heeft de subsidie toegekend.

De gemeenten in Rijnmond gebruiken het geld om mensen met geldproblemen te helpen. Zij proberen eerst te voorkomen dat mensen schulden krijgen. Als iemand al schulden heeft, helpen zij om deze op te lossen. Ook krijgen mensen hulp nadat hun schulden zijn opgelost. Zo kunnen zij voorkomen dat er opnieuw schulden ontstaan.

Daarnaast krijgen mensen hulp die op dit moment nog niet kunnen werken door problemen in hun leven. Bijvoorbeeld problemen met geld, wonen of andere zaken. Zij krijgen begeleiding om deze problemen aan te pakken.

Het doel is dat mensen weer beter kunnen meedoen in de samenleving. Ook willen de gemeenten ervoor zorgen dat mensen meer kans hebben op werk of hun baan kunnen houden.

Samenwerken in de arbeidsmarktregio

In een arbeidsmarktregio werken gemeenten en UWV samen. Ook werkgevers en scholen doen mee. Samen zorgen zij ervoor dat mensen makkelijker werk kunnen vinden en houden.

Arbeidsmarktregio Rijnmond bestaat uit de volgende gemeenten:

  • Rotterdam
  • Barendrecht
  • Albrandswaard
  • Ridderkerk
  • Hoeksche Waard
  • Capelle aan den IJssel
  • Krimpen aan den IJssel
  • Zuidplas
  • Maassluis
  • Vlaardingen
  • Schiedam
  • Nissewaard
  • Voorne aan Zee
  • Goeree-Overflakkee

De gemeente Rotterdam heeft de ESF+-subsidie aangevraagd namens de gemeenten in de regio.

Europees Sociaal Fonds

Het Europees Sociaal Fonds (ESF) is een fonds van de Europese Unie. Het fonds helpt mensen om werk te vinden en te houden.

Nederland gebruikt het ESF+ voor de periode 2021-2027. Gemeenten, scholen, ROC's, UWV en bedrijven werken hierbij samen. Zij helpen mensen die extra ondersteuning nodig hebben om werk te vinden of te houden.

In totaal is er € 413 miljoen beschikbaar voor Nederland. Dit geld wordt verdeeld over 35 arbeidsmarktregio's.