Reconstructie Margrietstraat en omgeving
Categorieën
De Margrietstraat en omliggende straten zijn toe aan groot onderhoud. De bestrating wordt vervangen en krijgt een nieuwe inrichting. Het gaat om de volgende straten: Margrietstraat, Papaverpad, Zonnebloemstraat, Violierstraat, Narcisstraat, Tulpstraat en de Klaproosstraat.
In 2021 is er gecontroleerd of de Margrietstraat en de omliggende gebieden in de wijk Hoogwerf-Zuid nog goed waren. Het bleek dat ze ‘in slechte staat’ zijn. Daarom hebben de straten uitgebreid onderhoud nodig, waarbij alle verouderde materialen worden vervangen door nieuwe. Ook wordt er gekeken of de straten anders ingericht kunnen worden. Het hoofddoel van het onderhoud is de kwaliteit van de openbare ruimte verbeteren, zodat deze minstens 25 jaar mee kan.
De belangrijkste werkzaamheden zijn:
- de openbare ruimte met nieuw materiaal bestraten;
- snelheidsremmende maatregelen aanbrengen;
- de openbare ruimte zoveel mogelijk terugbrengen/ophogen naar het oude niveau;
- straatmeubilair vervangen;
- enkele bomen kappen en vervangen;
- beplanting in plantvakken vervangen door bloeiende heesters;
- nieuwe indeling van het gazon met lage heesters;
- verlichting (armaturen) vervangen;
- regenwaterriool in de Papaverpad en Margrietstraat aanbrengen;
- een natuurvriendelijke oever langs delen van de waterkant aanbrengen;
- de speeltuin aan het Papaverpad renoveren;
- waar mogelijk de openbare ruimte herinrichten;
- een damwand onder de fietsbrug aan de Tulpstraat vervangen.
In januari 2025 heeft de gemeente Nissewaard het voorlopig ontwerp voor de reconstructie van de Margrietstraat en omgeving gedeeld met bewoners. Dit gebeurde tijdens een bewonersavond én via e-mail aan bewoners die niet aanwezig konden zijn. Tijdens en na deze bijeenkomst hebben wij verschillende vragen, opmerkingen en suggesties ontvangen.
In maart hebben wij een nota van beantwoording gedeeld met alle betrokken bewoners. Hierin is toegelicht welke reacties zijn meegenomen in de verdere uitwerking van het ontwerp en waarom sommige suggesties niet zijn overgenomen. Op basis van deze input en interne afstemming is het definitieve ontwerp nu gereed. Dit ontwerp vormt de basis voor de uitvoering van de werkzaamheden in de wijk.
Tekeningen
- Tekening 1 (pdf, 2 MB)
- Tekening 2 (pdf, 2 MB)
- Tekening 3 (pdf, 2 MB)
- Tekening 4 (pdf, 2 MB)
- Tekening 5 (pdf, 1 MB)
Deze tekeningen zijn niet digitaal toegankelijk. Wil je uitleg over wat er op een tekening staat? Neem dan contact op met de projectleider.
We hechten veel waarde aan voorkeuren en ideeën van bewoners. Deze nemen we mee als input voor het nieuwe ontwerp. We kunnen alleen niet beloven dat alle input ook daadwerkelijk (kan) worden meegenomen.
In de vorige brief vroegen wij jouw stem voor het ontwerp van de nieuwe speelplek aan het Papaverpad. Bewoners konden kiezen uit twee ontwerpen. In totaal hebben wij 28 stemmen ontvangen. Ontwerp 1 heeft de meeste stemmen gekregen met 22 stemmen tegenover 6 stemmen voor ontwerp 2. Dat betekent dat ontwerp 1 wordt uitgevoerd bij de herinrichting van de speelplek.
Wij danken je hartelijk voor je stem en betrokkenheid bij de inrichting van jouw buurt!
Op onderstaande tekening is het werkgebied met de bestaande ondergrond aangegeven.
De komende periode wordt gebruikt voor de verdere technische voorbereiding en aanbesteding van het werk. De werkzaamheden starten naar verwachting begin 2026. Zodra de exacte startdatum bekend is, ontvang je hierover bericht.
Heb je vragen?
Neem dan contact op met projectleider Anh Khoi Tran via telefoonnummer 14 0181(Verwijst naar een telefoonnummer) of per mail via ak.tran@nissewaard.nl(Verwijst naar een e-mailadres).